سلام به اسکفا خوش اومدید. در این سایت می تونید پرسش های خودتون رو در هر زمینه ای بفرستید و از کاربران سایت پاسخ بگیرید. همچنین خودتون می تونید به پرسش های دیگران پاسخ بدید.

آنچه متقاضیان آزمون آیلتس باید درباره ی آن بدانند؟

آزمون آیلتس (IELTS)، معروف ترین آزمون ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی است و سالیانه بیش از ۲ میلیون نفر متقاضی آزمون ایتلس هستند. متقاضیان مهاجرت و افرادی که به دنبال ادامه تحصیل هستند، از مشتریان اصلی این آزمون به شمار می روند. همچنین داشتن مدرک آیلتس ، لازمه تحصیل در دانشگاه های انگلستان بوده و در بسیاری از کشورهای مهم از سوی کارفرما، به عنوان مدرکی معتبر شناخته می شود.

چرا آیلتس؟

متقاضیان آزمون آیلتس باید بدانند که یکی از راه های نشان دادن سطح امادگی زبان انگلیسی انها آزمون آیلتس است وقتی شما این مدرک را داشته باشید، می توان فهمید که سطح عمومی زبان شما بر روی ۴ مهارت اشاره شده قبل، چه گونه است. چون هر skill دارای یک محدوده band score‌ هست و نمره نهایی بر اساس overall تعیین می شود که میانگین هر ۴ مهارت می باشد.

باید بدانند که این آزمون در دو شکل آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک برگزار میشود. اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد می بایست در آزمون آکادمیک و اگر برای مهاجرت بخواهد اقدام کند باید در آزمون جنرال شرکت نماید. به دلیل تأکید مراکز آکادمیک و دانشگاهی بر مهارت های Reading و Writing، در این دو مهارت میان آزمون آکادمیک و جنرال تفاوت وجود داشته اما در Speaking و Listening هر دو آزمون یکسان هستند. متقاضیان آزمون آیلتس باید نسبت به زمان ومهارت های این آزمون اگاه باشند:

در این آزمون ۴ مهارت اصلی سنجیده می شوند.مهارت ها و مدت زمان پاسخ دهی به هر بخش در زیر آورده شده است:

  • Listening: دارای ۴ بخش، ۴۰ سوال و ۳۰ دقیقه زمان
  • Speaking: مصاحبه و ۱۵ دقیقه زمان
  • Reading: در آزمون آکادمیک و جنرال متفاوت است : ۳ بخش، ۴۰ سوال، ۶۰ دقیقه زمان
  • Writing: در آزمون آکادمیک و جنرال متفاوت است: ۲ بخش نوشتاری، ۶۰ دقیقه زمان

ایرانلتس

پاسخ شما

نام شما برای نمایش - اختیاری
حریم شخصی : آدرس ایمیل شما محفوظ میماند و برای استفاده های تجاری و تبلیغاتی به کار نمی رود
پرسش امنیتی برای تشخیص انسان از ربات:
ایرانی ها به چه زبانی صحبت می کنند؟
برای جلوگیری از این تایید در آینده, لطفا وارد شده یا ثبت نام کنید.

پرسش های مشابه


قدرت گرفته از کیوتوای - فارسی

add
...