سلام به اسکفا خوش اومدید. در این سایت می تونید پرسش های خودتون رو در هر زمینه ای بفرستید و از کاربران سایت پاسخ بگیرید. همچنین خودتون می تونید به پرسش های دیگران پاسخ بدید.

1 پاسخ

توسط
0 امتیاز

تاثیر نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا

جهت درک اهمیت نتیجه آزمون آیلتس برای مهاجرت به استرالیا ، لازم است اندکی با فرایند مهاجرت به این کشور و نحوه امتیازبندی ویزاهای متفاوت این کشور آشنا شوید.

به طور خلاصه می‌توان گفت فرآیند مهاجرتی استرالیا که توسط اداره مهاجرت استرالیا مدیریت و اجرا می‌گردد، بر اساس کسب حداقل امتیاز برای هر نوع ویزا است. انواع ویزاهای سفر به استرالیا با نام یک Subclass شناخته می‌شوند. برای مثال چنانچه شما متقاضی ویزای Subclass-190 (ویزای مهاجرت از طریق نیروی کار حرفه‌ای) هستید، باید حداقل ۶۰ امتیاز بر اساس رتبه‌بندی امتیازی اداره مهاجرت استرالیا به دست آورید. تاثیر نمره IELTS در چنین ویزایی بسیار بالاست و به طور مثال با دارا بودن نمره ۶ در آزمون IELTS که نمره متوسطی است به شما هیچ امتیازی تعلق نمی‌گیرد. با داشتن نمره آیلتس ۷ الی ۸، ده امتیاز و با دارا بودن نمره IELTS بالاتر از ۸ شما بیست امتیاز به دست خواهید آورد. شاید این مثال کوتاه خود به تنهایی گویای اهمیت نمره آزمون آیلتس در اپلیکیشن مهاجرتی استرالیا باشد.

سوال‌های آیلتس آکادمیک جهت سنجش توانمندی متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی است . سوال‌های آزمون آیلتس جنرال ، بر روی بررسی توانمندی متقاضیان دریافت کار در کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا، کانادا و نیوزیلند و همچنین بر روی مهارت‌های عمومی مورد نیاز در روابط کاری و اجتماعی تمرکز می‌کند. با ذکر این توضیح کوتاه بدیهی است که متقاضیان ویزای تحصیلی باید نتیجه آزمون Academic و متقاضیان ویزاهای کاری و مهاجرتی نمره آزمون General را ضمیمه مدارک خود کنند. حداقل نمره آزمون برای ویزای تحصیلی که لازمه آن شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک است را در سایت دانشگاه مورد نظر باید جستجو نمائید ولی به طور کلی کمترین نمره آیلتس برای مهاجرت به استرالیا برای تمامی دانشگاه‌های آنجا نمره ۶٫۵ است.بیشتربدانید

پرسش های مشابه


قدرت گرفته از کیوتوای - فارسی

add
...