سلام به اسکفا خوش اومدید. در این سایت می تونید پرسش های خودتون رو در هر زمینه ای بفرستید و از کاربران سایت پاسخ بگیرید. همچنین خودتون می تونید به پرسش های دیگران پاسخ بدید.
سلام

چطور جلو ولخرجی و خرج های بیخودی خود را بگیرم؟ و پولم را الکی خرج خرید هر وسیله ای نکنم؟

1 پاسخ

توسط سطح ۵
انتخاب شده توسط
+1 امتیاز
 
بهترین پاسخ
سلام دوست گرامی

روش های زیاد با این موضوع در اینترنت موجود هست اما روشی که من میخوام خدمتون عرض کنم مربوط میشه به کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی.

یک دفترچه کوچک تهیه کنید به طوریکه به راحتی در جیبتان جا شود. از این پس تمام خرج ها و خرید های خود هر چند کوچک و به ظاهر بی اهمیت مانند خرید آدامس!! را در این دفترچه وارد کنید. دقت کنید که قبل از خرید باید این کار را انجام دهید مثلا در خیابان قدم می زنید و چشمتان به کالایی می افتد و قصد خرید آن را می کنید بلافاصله دفترچه خود را در آورده و آن را یادداشت کنید. این کار باعث می شود بدانید که پولتان را خرج چه میکنید و حساب دستتان باشد. این کار بسیار ساده است و برخی به خاطر همین سادگی از انجام آن خودداری می کنند. اما شما پس از مدتی تاثیر این روش را خواهید دید. وقتی شما خرج هایتان را یادداشت می کنید به بیهودگی برخی از آن ها پی برده و حتی از اینکه پولتان را برای چیز های بی ارزش خرج می کنید خجالت می کشید و در نتیجه خرج های بیهوده را کاهش می دهید.

موفق باشید...

پرسش های مشابه


قدرت گرفته از کیوتوای - فارسی

add
...